China self-supporting aerial telephone cable factory

Konsolosluk hizmetleri ile ilgili en dogru cevabi konsolosluktan veya web sitesinden alabilirsiniz. Topluma sormak istediginiz basit sorular varsa buraya post edebilirsiniz
Forum kuralları
1. Diğer üyelere karşı saygılı olun. Söylemeye gerek var mı bilmiyoruz ama herkese kendinize davranılmasını istediğiniz gibi davranın.
2. Moderatörlerimize yardımcı olmak için Forum dili Türkçe ve İngilizcedir. Diğer dilleri lütfen özel mesajlarda kullanın.
3. Kimseyi spamlemeyin. Spam demek alakasız veya reklam amaçlı post demektir. Ana web sitemize reklam verebilirsiniz. Bizimle forum@charlotteturks.org email adresinden bağlantıya geçin.
4. Lütfen BÜYÜK HARFLERLE yazmayın. Bağırdığınız anlamına gelir. Gerek yok.
5. Lütfen resim post etmeyin. Disk kapasitemiz sınırlıdır.
6. Yazınızda kırmızı renk kullanmayın. Kırmızı rengi moderatör ve adminler kullanıyor.
7. Forum personeline karşı hakaret ve kışkırtıcı veya kişisel saldırılara müsamaha gösterilmeyecektir.
8. Lütfen forumda kullandığınız dilde düşünceli olun, bazı üyelerimiz diğerlerinden daha genç. Küfür yasaktır.
9. Bilgisayar korsanlığı ve torrentler ve yasa dışı indirmeler gibi yasa dışı faaliyetlere izin verilmeyecek, buna müsamaha gösterilmeyecek ve uygunsa yerel yetkililere bildirilecektir.
10. Lütfen uygunsuz materyal göndermeyin, Herkesin bununla ne demek istediğimizi anladığını düşünüyoruz. Materyali işte veya çocukların veya ebeveynlerin önünde görüntülemekten rahatsız oluyorsanız, yayınlamayın.
Bu kuralların açık ve takip edilmesi kolay olduğunu düşünüyoruz. Kuralları topluluğumuza eğlenceli ve herkes için rahat bir ortam sağlamak için koyduk.

Bir kuralı çiğnersem ne olur?
İhlalin ciddiyetine bağlı olarak farklı bir yol izlenebilir, ancak genel uygulama şu şekildedir:
1. kural ihlali (Küçük ihlal):
Düzeltilir, mesaj gönderilir, başka işlem yapılmaz.
Daha ciddi bir ihlal için bir uyarı verilecektir. Bu adınızın karşısına bir kuralı çiğnediğinizi bildiren bir işarettir.
2. kural ihlali.
İkinci bir uyarı
3. kural ihlali
3. uyarınızda, süresi olayın ciddiyetine bağlı olacak şekilde geçici bir yasaklama alacaksınız.
Başka bir kural ihlali hakkında:
Bundan sonra dersinizi almadığınız varsayılacak, dolayısıyla kalıcı bir yasaklama alacaksınız, yani forumu bir daha asla ziyaret edemeyeceksiniz.
Kurallarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bize forum@charlotteturks.org adresinden mesaj atmaya çekinmeyin.
Cevapla
phoro113
Mesajlar: 10
Kayıt: Çrş Eyl 13, 2023 10:54 pm

China self-supporting aerial telephone cable factory

Mesaj gönderen phoro113 »

China self-supporting aerial telephone cable factory About us
Wujiang Hualong Communication Cable Factory, established in March 2001, is a leading manufacturer of communication cables and electrical transmission products. It designs, manufactures and supplies globally standard and special cable, with over 20 years of experience in the cable production and commerce.
The enterprise covers an area of 28,600 square meters, with fixed assets of USD15 million, and 178 employees, including 42 technician and engineers. The enterprise has more than 30 advanced single wire, twisted pair, finished cable and sheath production lines, and is equipped with advanced cable testing facilities, mainly produces digital transmission cable, 5 types of twisted pair cable, XL-PE cross-linked communication cable, security system flame retardant cable, program-controlled exchange room flame retardant cable and HYA type within 1200 pairs municipal communication cables.
Looking forward to the future, we will adhere to the business philosophy of "market demand-oriented, based on professional quality, and honest service as the guarantee", and constantly provide satisfactory products and services for domestic and foreign customers.
Application
The cable is widely used in below fields: 飦現or interconnection of distribution frames between leading-out terminals and leading-in terminal in the building PDS system and interconnection of leading-out terminals from subscribers to the distribution frames in the residence PDS system. For transmission of video & audio, the short connection between the telephone switching equipments and inside the device or equipment, and for the xDSL transmission. For data or signal transmission of consumer electronics devices or equipments, such as computer, TV sets, telephone and similar devices or equipments. For high speed railway, passenger special line, urban rail transit line (such as subway, light rail, magnetic levitation) and other fields of rail tranist and it's mainly for signal, communication, integrated grounding and power systems.
Consumer electronic cable
Data cable and assemblies
Railway communication cable
Our Product
Our main products are digital transmission cable, 5 types of twisted pair cable, XL-PE cross-linked communication cable, security system flame retardant cable, program-controlled exchange room flame retardant cable and HYA type within 1200 pairs municipal communication cables.
Our Certificate
ISO9001 Certificate, ISO14001 CertificateChina self-supporting aerial telephone cable factory
website:http://www.cablemadeinchina.com/
xarrior
Mesajlar: 4009
Kayıt: Pzr Şub 18, 2024 12:34 am

Re: China self-supporting aerial telephone cable factory

Mesaj gönderen xarrior »

Cevapla